Servitører og bartendere

Vil du jobbe med oss på Olivia Østbanehallen? Vi rekrutterer nå for sommersesongen 2023. 

Midt på Jernbanetorget, nærmere bestemt i den ærverdige Østbanehallen, finner du vår fantastiske Olivia-restaurant. Dette er en av Olivias største restauranter, og vi ser nå etter flere dyktige servitører som vil bli med på laget.

Olivia ble startet ut ifra en genuin kjærlighet til Italia og det italienske kjøkkenet, med fokus på autentiske råvarer og gleden av å dele et måltid med venner og familie. I 17 år har vi laget hyggelige restaurantopplevelser for gjestene våre, og gode opplevelser for medarbeiderne våre.

Apropos å ha det bra sammen på jobb, så er vi faktisk kåret til en av Norges beste arbeidsplasser av Great Place to Work flere år på rad. Vi kan også skryte på oss at vi kom på listen over Europas beste arbeidsplasser.

Hvis du synes det er spennende med italiensk mat og vin, så er du absolutt i ferd med å lese rett annonsetekst. Hos oss får du mange muligheter til å heve kunnskapen din.

For deg som ønsker å lære mer om mat og vin, har vi flere kurs i restaurantene våre gjennom året. Hvis du går med en liten drøm om å bli sommelier, altså vinkelner, betaler vi 60 % av utdannelsen din.

Vi har stor fleksibilitet, men det er ingen hemmelighet at i vår bransje skjer det aller meste på kveld og helg. Vi har åpent nesten hver dag hele året og skal dekke mange forskjellige skift.

Vi ønsker oss de som både vil jobbe mye, men også de som vil jobbe mindre. Hos oss kan du kombinere jobb og studier, eller satse på en karriere med mange forskjellige muligheter. Valget er ditt!

Vi tror at du kan trives hos oss hvis du kjenner deg igjen i punktene under:

  • Vi bryr oss om hverandre og gjestene våre
  • Kjenner på arbeidsglede i høyt tempo
  • Glad i teamwork

«Olivia har gitt meg utrolig mange muligheter til utvikling. Jeg startet som vertinne da jeg var 18 år, og er nå blitt restaurantsjef i en alder av 23 år. Det aller beste med Olivia er at kollegaer blir ofte til venner, og i mitt tilfelle har jeg møtt mine aller beste venner her!»  – Iselin Skoland, Restaurantsjef Olivia Torget.

Arbeidsoppgavene går ut på å: 

  • Sørge for at gjestene våre går ut med et smil om munnen
  • Anbefale mat, vin og drinker
  • Bidra til god stemning både for kollegaer og gjester
  • Anbefale og servere de beste råvarene fra Italia

Vi tilbyr:

  • Gode muligheter for utvikling – herunder grundig opplæring og løpende kurs om service, mat og vin (Visste du at vår CEO startet som driftssjef og majoriteten av lederne våre som servitører?)
  • ­Kveld- og helgetillegg
  • Mulighet til å påvirke egen lønn ved å ta kunnskapstester

Nå har du hørt bitte litt om hvem vi er, men du kan bli bedre kjent med oss via vår karriereside på olivia.no/karriere, Facebook, Instagram og TikTok.

Søknadsfrist er snarest, og vi rekrutterer fortløpende. Vi gleder oss til å høre fra deg!

Hvis du har noen spørsmål angående jobben, send gjerne en e-post til driftssjef Vidar på vidar@olivia.no.

Husk å følge med i søppelpostfilteret under rekrutteringsprosessen, i tilfelle noen av e-postene våre blir borte der.

Stilling: Servitør | bartender
Antall stillinger: 15
Stillingstype: Fast | deltid
Arbeidstid: Dag og kveld
Arbeidsplass: Olivia Østbanehallen

Stilling: Servitør | bartender
Antall stillinger: 15
Stillingstype: Fast | deltid
Arbeidstid: Dag og kveld
Arbeidsplass: Olivia Østbanehallen